Prívlač je jednou z najúspešnejších rybolovných techník pre lov dravcov. Táto technika lovu spočíva vo vedení umelej nástrahy ako je napríklad wobler, blyskáč, twister, či ripper , ktoré svojim pohybom napodobňujú poranenú rybku, ktorej neodolá žiadny dravec. Pri love na prívlač sa používajú rôzne rybárske prúty. Prívlačový prút si vyberáme podľa toho kde a aké ryby budeme chytať. Pri love z brehu uprednostňujeme dlhšie prívlačové prúty, pretože svojou dĺžkou nám umožňujú hádzať nástrahu čo najďalej od brehu. Pri love z člna, alebo pri love na potokoch a riekach uprednostňujeme kratšie prívlačové prúty, pre lepšiu manipuláciu s prútom.
Prúty určené na prívlač sú určené na nahadzovanie umelých nástrah všetkých typov. Mali by byť čo najľahšie, pretože sa s nimi loví celé hodiny. Očká prútov by mali byť čo najkvalitnejšie, keďže počas jedného lovu sa uskutoční niekoľko tisíc hodov. Na univerzálnu prívlač je najvhodnejší prút so strednou akciou, ktorý sa postupne ohýba od špičky k strednej časti. To umožňuje využívať silu pri držaní prúta počas zdolávania veľkej ryby. Rybári, ktorí sa špecializujú na lov s plávajúcimi nástrahami, potrebujú na dosiahnutie najlepších výsledkov tvrdší prút s mäkkou akciou na špičke, čo spôsobuje, že vláčiace nástrahy sa pohybujú ako živé. Prívlačové prúty sa vyrábajú v rôznych dĺžkových vyhotoveniach a rôznych nosnostiach.
Navijaky určené na prívlač sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Táto veľkosť sa určujen podľa kapacity silonu, alebo šnúry. Prívlačové navijaky sa vyrábajú s dvomi druhmi bŕzd, prednou a zadnou. Vyrábajú sa z veľmi ľahkých materiálov. Mali by byť čo najľahšie, pretože sa s nimi loví celé hodiny. Pri výbere vhodného navijaku na prívlač zvažujeme niekoľko vlastností: veľkosť, váhu, prevod, chod navijaku a počet ložísk.
Rybárske háčiky sú vyrobené z kovových materiálov. Vyrábajú v najrôznejších tvaroch a veľkostiach. Ich spoločným znakom je hrot, protihrot, oblúčik háčika, ramienko a lopatka alebo očko. Lopatka alebo očko na konci háčika slúžia na jeho upevnenie na vlasec. Podľa toho aj háčiky delíme na háčiky s lopatkou a háčiky s očkom. Tvar oblúkov háčikov je rozlišovacím znakom medzi rôznymi typmi háčikov. Je väčšinou daný použitím háčika. Hladký oblúk je pevnejší ako ostro zalomený. Zalomené oblúky však umožňujú hlbšie preniknutie špičky háčika do úst ryby pri záseku. Pri určitých technikách lovu používame rôzne druhy háčikov. Medzi háčiky môžeme zaradiť aj JIGY. Sú to háčiky s olovennou hlavičkou a slúžia k prívlači umelými nástrahami.
Lanká sú veľmi dobrým pomocníkom pri love na prívlač, najmä pri love šťúk a zubáčov. Používame ich preto, aby sme zabránili prekusnutiu vlasca ostrými zubami dravcov. Poznáme dva druhy laniek oceľové a wolfrámové. Oceľové lanká používame napríklad pri love šťúk na živú alebo mŕtvu rybku. Wolfrámové lanká používame skôr pri love na umelé nástrahy. Lanká si vyberáme podľa dĺžky a nosnosti, vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a gramážach.
Obratlíky sú veľmi dobrým pomocníkom vo výbave každého rybára. Obratlíky používame pri každom druhu rybolovu. Základnou úlohou obratlíkov je predchádzať skrúcaniu vlasca, preto by mali byť nevyhnutnou súčasťou každej udice. Obratlíky sú tiež vhodnou pomôckou na spájanie nadväzca s hlavým silonom, alebo šnúrou. Obratlíky sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a nosnostiach. Vyrábajú sa taktiež spájacie obratlíky, ktoré sú vyrobené kombináciou obratlíka a karabinky. Slúžia nám napríklad na rýchle vymieňanie nástrah pri love na prívlač.
Sbirolino alebo iným slovom plavák, sa stalo veľmi obľúbenou pomôckou pri love pstruha v jazerách. Poznáme dva druhy sbirolín, plávajúce a potápavé. Vďaka sbirolinu dokážeme nahodiť aj malú nástrahu veľmi ďaleko. Pre túto vlastnosť si ho veľmi veľa rybárov obľúbilo. Sbirolina sa vyrábajú v rôznych gramážach.
Umelé nástrahy sa predovšetkým používajú pri love dravých rýb na prívlač. Umelými im hovoríme preto, lebo sú vyrobené z rôznych druhov materiálu ako napríklad plast, guma, kov, či drevo. Tieto nástrahy sú vybavené trojháčikmi alebo jednoháčikmi, ich počet záleží podľa toho o aký druh nástrahy ide. Poznáme veľké množstvo umelých nástrah ako napríklad wobler, twister či blyskáč. Tieto nástrahy svojim pohybom napodobňujú poranenú rybku, ktorá sa stáva neodolateľnou potravou každého dravca.
Vlasec je asi najdôležitejšou časťou výbavy každého rybára. Poznáme dva druhy rybárskych vlascov: buď je to pletená šnúra, ktorá je spletená z väčšieho počtu veľmi jemných vlákien alebo monofilný vlasec, ktorý tvorí jedno vlákno rôzneho priemeru.